Hlavní a nejdůležitější oporou mého vinařského sortimentu a opravdu srdeční záležitostí je
VINAŘSTVÍ PLEŠINGR.

Víno Plešingr Víno Plešingr

Toto vinařství založili v roce 1999 bratři Michal a Patrik, kteří tak navázali na více než čtyřicetiletou zkušenost jejich otce, Bohuslava.

V provozu, který se nachází v katastru obce Dubňany - na cestě z Dubňan do Ratíškovic skloubili moderní technologií s tradiční technikou výroby vína. Tady probíhá zpracování hroznů a první školení vína. Při zpracování hroznů je kladen důraz na kvalitu a šetrné zpracování suroviny, hrozny jsou transportovány v 400 l kontejnerech, aby byly co nejméně mechanicky namáhány. Bílé hrozny jsou po krátkém naležení lisovány na pneumatickém lisu, odkaleny a kvašení probíhá v nerezových cisternách při řízené teplotě za pomoci ušlechtilých kvasinek. Po prokvašení a stočení leží bílá vína v nerezových cisternách, po vyškolení se celá partie lahvuje a je uložena v archivním sklepu. Modré hrozny pro jakostní vína jsou zpracovávány v rotatancích, po prokvašení probíhá v nerezové cisterně jablečno-mléčná fermentace. Modré hrozny určené pro výrobu lahvových vín jsou nakvášeny ve vinifikátoru anebo v kádích, kde jsou ručně míchány. Z části každé partie bývá vyráběno i rose. Po vykvašení a jablečno-mléčné fermentací jsou vína stočena do sudů, nových barrikových či starších, kde leží do lahvování a pak jsou opět uložena v archivním sklepu.

Další provozovna s archivním sklepem se nachází ve Velkých Pavlovicích, zde také leží i vlastní vinice v trati Stará hora, odkud pochází hrozny odrůdy Rulandské modré a nově vysazené Rulandské šedé, které jsou nejvyšší, prestižní řadou vlajkovou lodí vinařství.

Kromě zpracovávání vlastních hroznů z Velkopavlovické oblasti také nakupují surovinu z oblastí Mikulovské a Slovácké od dlouhodobých smluvních partnerů. Jejich produkce tak obsáhne téměř vše podstatné a dobré, co na Moravě můžete najít!